Kamil Krunka z Náchoda ovládl poslední tři závody východočeské běžecké Velké ceny. Po prvenství v Meziměstí, Adršpachu nenašel svého mistra ani v Sedlonově v Orlických horách.

Na silniční desetikilometrové trati navíc lehce vyklepl vítěze poslední tří ročníků Milana Janatu z Hradce Králové. Kamil dal čas 33:33 a Milan 34:40. Celkově třetí byl vítěz kategorie 35 – 44 let Tomáš Heller z Hradce Králové za 35:42. Nepřekonatelný traťák na této členité trati drží legendární Ivan Uvizl časem 29:30.

Anna Krátká, která bude mít za chvíli pět křížků, sem sice jezdí léta, ale v životě zde absolutně nevyhrála. Ale kdo si počká, ten se dočká. To se Krátké startující za Hvězdu Pardubice letos vyplatilo již na červnovém Hradeckém krosu a nyní v Sedloňově. Dosáhla dokonce lepšího času, 42:57, než loňská absolutní vítězka Katka Kramlová z Náchoda. A vyhrála kategorii 45 – 54 let.

Pro druhé místo si doběhla nejlepší mladá Petra Čerenková. Slečna ze Rtyně v Podkrkonoší startovala za Sokol HK – 45:10. Celkově čtvrtá byla vítězka kategorie 35 – 44 let Evička Vejběrová – 46:01, která stejně jako třetí Klárka Šimáková, druhá mladá, – 45:26 je z krajského města.

Pořadatelé opět, tentokrát dokonce o hodinu, vypustili dříve retro běžce. Stejně jako vloni byla hlavní osobností tohoto běhu Hanka Vacková z Červeného Kostelce, která doběhla do cíle ještě před startem hlavního závodu – 57:55 a prvenství nad 55 let.

Za ní oběhla dvojka v níž byl vedle padesátníka druhý muž nad 75 let Milan Vorel ze Slatiňan. I když jim pořadatelé téměř o dvě minuty špatně změřili čas, souběžně dobíhal totiž jeden ze závodů dětí a při tom se zřejmě stala tato chyba uhájil Milan na dálku letošním životním výkonem druhé místo. Správný čas má mít pod 1:12. Jeho největší soupeř Václav Culka totiž zmeškal start a vydal se na trať sice dříve, ale sám, a to bylo tentokrát znát.

S „retro“ běžci startoval i nejstarší český maratonec Jirka Soukup z Hradce Králové, který byl v cíli v osmdesáti devíti letech spokojen s časem 1:44:51, tedy o necelou minutu lépe než vloni. Tentokrát měl na trati soupeře v Otakaru Svatošovi (82 let) z Kostelce nad Orlicí 1:47:10.

Stejně jako vloni vyhrál tuto kategorii, nad 75 let, Standa Doležal z Pardubic za 57:07. Ve zbylých veteránských byli nej – Bořek Jančík – vítěz z Běchovic dal 37:35 (45 –54), Milan Bláha – 42:34 (55 – 64) a Jiří Javůrek – 43:41 (65 – 74).