Kolínský Zbyněk Kudrna vyhrál první ročník Nespeckého běhu, který v Nespekách na Benešovsku pořádal místní Runcat team.

Na více jak třináctikilometrové krosové členité trati vedoucí po okolí obce, která leží na břehu řeky Sázavy, dosáhl času 57:47 minuty.

Druhý proběhl cílem Antonín Rektor za 58:20. Tonda byl podobně jako před týdnem na Jestřebím krosu ve východních Čechách nejlepším čtyřicátníkem závodu. Třetí doběhl Petr Homolka za 59:44, magickou šedesátku minut pokořili pouze bedničkáři.

Celkově čtrnáctá byla nejlepší žena závodu. Trailová specialistka Johana Macková z Hradce Králové vyhrála s více jak tříminutovým náskokem – 70:26.

„Parádně zorganizovaný závod v domácí atmosféře. Naprosto skvělá trať v přírodě, kopečky, louky, krásné pěšinky. Dokonalé značení a podpůrné texty po cestě. Super zázemí a výborná limča v cíli a taky voňavá medaile z perníku, kvůli které jsem to běžela,“ konstatovala vítězka po závodě.

Druhé místo doslova vybojovala za 73:43 Simona Pirklová, která o deset sekund porazila Moniku Doležalovou.