V sobotu pořádala TJ Maratonstav další vrcholnou běžeckou akci – Mistrovství světa v běhu do vrchu sedmnáctiletých. Do Janských Lázní se sjelo 16 zemí. Největší výpravou byla výprava Turecka a i výsledky tomu odpovídaly. Turci ovládli běžecká pole závodnic i závodníků. K radosti domácích všem „vypálila rybník“ naše česká závodnice Barbora Havlíčková, která přespurtovala všechny své soupeřky v cílové rovince na vrcholu Černé hory.

Součástí mistrovství byl i 32. ročník běhu Janské Lázně – Černá hora, který se stal kořistí pro Františka Vagenknechta z Jičína v čase 40:57 před Jindřichem Králem z Iscarexu Česká Třebová a Bořkem Jančíkem se Svartesu Hořice. V kategorii žen zvítězila Dagmar Rychnovská z Nového Města nad Metují v čase 47:46.

Tyto závody byly doplněny o běh kolonádou pro všechny kategorie včetně hendikepovaných a vozíčkářů a pochod po trase veřejného závodu.

Závody doprovázel bohatý kulturní program.