Obvyklí bedničkáři závodů Rock Machine Hradeckého poháru byli řádně zaskočeni. Zvítězil neznámý běžec domácí Petr Martinovský, jehož opět překvapivý výkon jsme zaznamenali v zářijovém Monaku, kde doběhl při svém prvním startu třetí.

Martinovský navíc na dvouokruhové rozmoklé trati o délce deseti kilometrů v lesích u Hradce Králové v sólo běhu vytvořil nový traťový rekord – 37:39 minuty.

Druhý byl tradiční účastník těchto závodů Filip Lán z Hradecké Slavie. I pro něho to byl životní pohárový úspěch, protože až za ním doběhli favorité.

„Dneska to bylo takové moje Nagano. Po tréninkovém soustředění v Krkonoších a shození pár kil to šlo samo. Jenom jsem čekal, kdy mě Jirka Doucha nebo Honza Vejběra dorazí.“ Filip se jako druhý běžec dostal pod 40 minut – 39:52.

Třetí byl nejlepší veterán. Ještě do závěrečného kilometru o tuto pozici bojovali Jiří Doucha (minule dal 40:00) z pardubické Hvězdy a Jan Vejběra z Cyklo Pokr v kontaktu, ale tradičně finiš, navíc mírně do kopce, patřil orienťákovi Douchovi – 40:32. Honzovi naložil dvanáct sekund.

Nejlepší ženou byla tradičně Deniska Kozáková z Hvězdy – 41:02 před Míšou Lánovou 46:14, švagrová Filipa. Třetí byla nejlepší veteránka Eva Vejběrová z Cyklo Pokr za 46:22, manželka Jana Vejběry.

Třetí závod Hradeckého běžeckého poháru se startem v 18 hodin se uskuteční v úterý 17. května u rybníku Biřička na Novém Hradci Králové.