Kolínský vytrvalec Zbyněk Kudrna vyhrál závěrečný závod Zimního poháru Srchu. Od startu běžel na čele původně pětičlenné vedoucí skupiny spolu s nejlepším pohárovým běžcem Jaromírem Hradeckým ze Skutče. Od poloviny závodu byly na čele jen oni dva a ve finiši byl lepší Kudrna. Devítikilometrovou pěti okruhovou silniční trať v obci u Pardubic dal za 32:50, Hradecký byl o sekundu horší.

Za 33:27 doběhl na třetím místě Václav Rohlík z AC Pardubice a tento výkon mu zajistil třetí pohárové místo. Druhý pohárový běžec Dan Polanský nestartoval. V absolutním pořadí byla před tímto závodem třetí Taťána Metelková z Hradce Králové. Nejlepší žena soutěže doběhla na pátém místě a to pro ni znamenalo čtvrté místo celkově.

Pravým vyvrcholením Zimního poháru Srchu byl souboj o prvenství v ženách nad 50 let. Stejně bodů po čtyřech závodech měly Hanky Hellerová z Hradce Králové a Vacková z Červeného Kostelce.

Vacková do závodu ostře nastoupila, ale po kilometru šla Hellerová před ní a postupně si vybudovala značný náskok. Ten měla i v minulém závodě, ale v posledním kole o něj přišla. Tentokrát si situaci pohlídala, i když v posledním okruhu ji Vacková mohutně stahovala. Hellerová nakonec vyhrála s náskokem deseti sekund.