Úřadující vítěz Chotěbořského běžeckého poháru 2015 Leoš Pelouch z SK Chotěboř ovládl úvodní klání nového ročníku soutěže, kterým byl Novoroční běh v Chotěboři. Zároveň nejlepší čtyřicátník dal dvou okruhovou silniční trať, první polovina jde nejdříve strmě a pak mírně do kopce a v druhé okruh rovnoměrně klesá, o délce 4,6 kilometru za 15:19 minuty.

Vzhledem k tomu, že závod proběhl vzhledem k ročnímu období za celkem pro běh příznivých podmínek, pouze pár míst na trati bylo pod sněhem či ledem, nepřekvapí, že Pelouch zaběhl lepší čas než vloni, kdy rovněž vyhrál.

Celkově druhý proběhl cílem nejlepší závodník do 39 let Petr Miláček z Ledče nad Sázavou za 15:50 před dalším mladíkem Petrem Nechvílem z AC Choceň za 16:04.

Nejlepší ženou tohoto závodu byla zároveň nejlepší do 34 let – Alena Voborníková z SK Chotěboř za 19:28. Startovala i její maminka Eva, která dala 25:58.

Celkově druhá byla nejlepší z kategorie 35 – 49 let Andrea Šťástná ze Zhoře za 19:33. Kategorii nad 50 let vyhrála Ludmila Vermešová ze Světlé nad Sázavou za 22:00.

Po vyhlášení výsledků závodu následovalo slavnostní vyhlášení loňského Chotěbořského běžeckého poháru. Při jeho vzniku šlo výhradně o místní závody. V posledních letech se však do soutěže zapojili i jiní pořadatelé z okresu Havlíčkův Brod a Ždár nad Sázavou. Takže letos se bude opět závodit v sedmi kláních nejen v Chotěboři, ale i v Nížkově, Bězděkově a Havlíčkové Borové.

Vyhlašování začalo bohatým rautem a jednotlivé bloky byly odděleny zajímavými vložkami. Vystoupil český šampion v jojování a semifinalistka pěvecké soutěže Superstar.

V Chotěbořském běžeckém poháru se vedle jednotlivých kategorií vyhlašuje i absolutní pořadí. V něm vyhrál Pelouch před nejlepšími mladíky Jiřím Juřičkou a Lukášem Mairem z KRB Chrudim. V dalších věkových kategoriích uspěli domácí muži – Jaromír Bělohlávek (padesátníci), Josef Schwarz (šedesátníci) a František Čížek nad 70 let.

Jednotlivé ženské kategorie vyhrály Andrea Šťástná (vloni byla nejlepší mladá a letos závodí ve veteránkách), Eva Voborníková a Ludmila Vermešová.