Čeští běžečtí šampioni Petr Vitner a Monika Preibischová vyhráli 18. ročník Mikulášského běhu na Dukle v Pardubicích. Závod byl letos spojen se slavnostním otevřením dětského dopravního hřiště a proběhl na nově upravených cestách, takže výkony vítězů jsou zároveň novými traťovými rekordy.

Za deštivého počasí dal Vitner tříokruhovou trať o délce 5,43 kilometru za 15:59 miuty. Druhý doběhl elitní závodník pořádající Hvězdy SKP Pardubice Jan Janů. Dvojnásobný český šampion v běhu do vrchu zapsal čas 16:26.

Kategorii čtyřicátníků vyhrál Michal Vokolek z AC Pardubice. Bývalý krosový mílařský šampion, sedmý celkově, v čase 17:40 lehce porazil triatlonistu Jana Vodehnala – 19:06.

V padesátnících byl nejlepší Petr Louda z Jilemnice – 19:40, v šedesátnících Vladimír Bříza z KRB Chrudim – 23:39 a nad 70 let vyhrál Petr Leszkow z Hlinska za 26.02.

Ještě kvalitnější soupeřku měla celkově osmá Preibischová – 18:40, kterou dokázala celý závod trápit domácí Lucie Maršánová – 18:48.

Mladší veteránky vyhrála Jana Mannlová z Iscarexu za 28:17 a nad 45 let svitavská závodnice Hvězdy SKP Anna Krátká – 22:56, pátá žena závodu.