Pavel Brýdl z Trutnova vyhrál 26. ročník Běhu městem Hradec Králové. V koncovce pěti okruhového rovinatého asfaltového závodu o délce 9,7 kilometru zdolal Františka Vagenknechta z Nové Paky. Vítěz dal 32:47 minuty, druhý byl o necelé tři sekundy horší.

Letošního ročníku se zúčastnilo téměř sto padesát vytrvalců. V polovině závodu o celkové prvenství bojovala trojice závodníků, v níž byl ještě vítěz jednoho z minulých ročníků Lukáš Gdula z Hvězdy SKP Pardubice, český šampion v chůzi na padesát kilometrů.Ten ztratil kontakt v posledním kole (33:03). Na začátku cílové rovinky běžel na čele Vagenknecht, ale finiš zcela ovládl Brýdl.

Letitý traťový rekord drží z roku 1999 legendární Ukrajinec Alexandr Kuzin, který tehdy v tréninkovém tempu dal 30:07. Kuzin se poté zúčastnil i maratonu na olympijských hrách. O deset let později překonala další letitý traťák domácí Taťány Metelkové 34:48 Anna Pichrtová časem 34:08.

V soutěži žen vedla jeden a půl kola právě loňská vítězka Metelková. Pak šla před ní hlavní favoritka, před rokem druhá, Marta Fenclová z AC Pardubice a nepatrně, ale rovnoměrně, až do cíle zvyšovala svůj náskok. Celkově byla sedmá za 35:26. Metelková dala 36:10. I třetí místo celkově patřilo veteránce z kategorie 35 – 44 let, a to Denisce Kozákové z Hvězdy SKP – 38:40.

Čtvrtá byla nejlepší mladá Veronika Marková z Pardubic za 40:32, pátá vítězka 45 – 54 let Anna Krátká z Hvězdy SKP Pardubice – 40:50. Poslední vypsanou ženskou kategorii nad 55 let vyhrála Hanka Vacková ze Sokola Starkoč – 55:05.