Za ideálního běžeckého počasí se v tradičním termínu 28. října i dnes konala rychlá desítka v Týništi. Závodu dominoval „vrchař“ Robert Krupička v barvách Runsport Teamu/Salomonu. Mezi ženami byla nejrychlejší Marta Fenclová.

Robert Krupička se spolu s mladým Lukášem Gdulou reprezentujícím Hvězdu SKP Pardubice krátce po startu odpoutali od závodního pole a běželi dlouho spolu, až v druhé polovině se náš přední vrchař ve vedení odpoutal. Přestože jeho disciplínou jsou kopce a krosové závody, zvládl deset kilometrů za 32:43. Většina trasy ostatně vedla lesem, kde si mohl připadat jako doma…

Druhý doběhl vítěz nejmladší kategorie Lukáš Gdula v čase 33:11 a třetí byl Viktor Podškubka z Eleven Run teamu (34:02). Kategorii 45 – 54 let vyhrál skvělý Bořek Jančík (Svartes Hořice) v čase 36:04. O kategorii výš byl v čase 38:24 nejrychlejší nezdolný závoďák Vladimír Vacarda z Eleven Run teamu a nejstarší kategorii vyhrál Miroslav Jirásek z SDH Dobrošov. Deset km zvládl za 41:35 a nechal za sebou mnoho mladších soupeřů.

Mezi ženami se z hloubi pole až na dvanácté místo absolutně probojovala Marta Fenclová (AC Pardubice) a stala se vítězkou závodu v čase 35:59. Její tradiční soupeřka, domácí Táňa Metelková, zaběhla čas 37:01 a třetí ženou v cíli byla Denisa Kozáková z Hvězdy SKP Pardubice, její čas byl 38:43.

Závod přilákal do menšího města ve východních Čechách celkem 219 dospělých účastníků, o desítkách dětí v dopoledních závodech nemluvě. Krásné podzimní počasí mělo jistě svůj podíl na poměrně početné divácké kulise, která jednomu z posledních závodů sezony dodala tu pravou atmosféru.