Absolutním vítězem tradičního maratonu v Benešově u Semil se stal Tomáš Kouřil z AC Vysoké Mýto, který vloni doběhl v tomto závodě druhý za Radkem Brunnerem.

Ještě před startem museli pořadatelé improvizovat vzhledem k nedokončené opravě silnice, takže místo očekávané trati dvakrát tam a zpět se běželo tam a zpět čtyřikrát.

Tomáš Kouřil, jehož otec Karel zde vyhrál před jedenácti lety a byl rovněž na startu, dosáhl času 2:50:39. „Většinu trati se držel přede mnou a pohyboval se mezi šestým až osmým místem. Po třicátém kilometru to však rozběhl a suverénně vyhrál,“ uvedl jeho otec, který závod dokončil na devátém místě za 3:04:56.

Druhý proběhl cílem Rudolf Cogan z nové Paky za 2:52:56.

Ženský závod má v Benešově u Semil tradiční vítězku – Michaelu Dimitriadu z Prahy – tentokrát za 3:07:21. Stejně jako vloni byla druhá Radka Zbíralová z Kladna za 3:18:27.