Jiří Leplt z TJ Svitavy vyhrál 29. ročník silničního běhu Lupenickou 12. Dvanáctiki­lometrovou trať silničního závodu východočeské Velké ceny vedoucí okolím Lupenic u Kostelce nad Orlicí zdolal v sólo běhu čase 42:22 minuty.

O druhé místo bojovala až do koncovky závody trojice vytrvalců. Nejvíce sil měl vítěz kategorie 35 – 44 let Martin Jakubec z MK Kladno za 47:11 před vítězem 45 – 54 Jaroslavem Mazačem z Wikovu Hronov za 47:17 a Janem Vejběrou z CykloPokr HK za 47:40.

Nejlepším mužem v soutěží 55 – 64letých byl Vítězslav Šolc z BKL Machov za 50:18. V kategorii 65 – 74 let vyhrál Jiří Javůrek z Maratonstavu Úpice za 54:55 a nad 75 let Stanislav Doležal z BK Pardubice za 71:53.

Vytrvalkyně Hvězdy SKP Pardubice Anna Krátká vyhrála v Lupenicích počtvrté za sebou, tentokrát o minutku lépe než vloni za 53:26. Druhá byla nejlepší mladá závodnice Deana Macejková ze Zvolena za 57:01 a třetí stejně jako vloni Michaela Učíková z Kostelce nad Orlicí za 58:21.