Vítězové Pardubické pětky, dalšího závodu Iscarex cupu 2015, byli jasní. Třetí elitní rozběh vyhrál Pavel Dymák z pořádající Hvězdy SKP 15:49 minuty a Denisa Kozáková z Hradce Králové, rovněž startující za Hvězdu, za 18:57, nejlepší 35 – 44 let.

Zajímavé souboje však probíhaly i v dvou úvodních závodech, v kterých shodně nastoupilo po 23 vytrvalcích.

V prvním vyrazil do vedení po startu jako neřízená střela Radek Kahánek z Jičína. Ale záhy zpomalil a otěže závodu převzal do svých nohou Karel Radiměřský z Iscarexu – 18:09. O druhé místo bojovali Kahánek s Pavlem Krunčíkem ze Skuhrova nad Bělou. V koncovce měl více sil Kahánek – 18:21, Krunčík 18:36.

Nejlepší ženou tohoto rozběhu byla celkově druhá v závodě a vítězka kategorie 45 – 54 let Anna Krátká z Hvězdy za 20:29, proti loňsku se zlepšila o šestnáct sekund, v rozběhu byla devátá.

V druhém běhu vyhrál ve stylu start cíl Vašek Kraus z Přelouče (20:13), i když po kilometru došlo ke kolizi s posledním běžcem z předchozího běhu. Pořadatelé nijak nekoordinovali jeho očekávaný nekoordinovaný doběh, navíc Vašek předbíhal soupeře o kolo. Naštěstí vše dobře dopadlo.

Celkově druhá v tomto rozběhu a jako třetí žena závodu celkově za 20:46 byla Markéta Černá z Lanškrouna závodící za Iscarex. Tato závodnice, která letos prvním rokem soutěží v kategorii 45 – 54 let, udělala za rok velký kus běžecké práce. A právě v této kategorii Iscarex Cupu probíhají zajímavé souboje o umístění. K bezkonkurenčním výkonům padesátnice Jany Matyášové se pomalu, ale jistě, přibližují její soupeřky Krátká s Černou.

V průběžném absolutním hodnocení Iscarex cupu mezi ženami nyní vede Markéta Černá před Janou Matyášovou z Dolní Dobrouče.