Vrchařský dvojzávod ve středních Čechách sice vyvrcholil v neděli během Lochovice – Plešivec, v cíli téměř 120 běžců, ale o den dříve se uskutečnil Sedlecko – prčický trhák (běh z náměstí v Sedleci na vrchol Javorové skály), rovněž zařazen do Českého poháru v běhu do vrchu. Bohužel oficiální výsledky s časy nebyly v cíli závodu k dispozici a při jejich přenosu došlo ke značnému zpoždění. Účast zde byla poloviční v porovnání s Lochovicemi, ale pár běžců, jedoucích na poslední chvíli, nedorazilo díky sobotní dovolenkové zácpě na dálnici.

Oba závody měly podobné parametry – délka přes pět kilometrů a převýšení přes tři sta metrů. Na Plešivci byl největší zajídák uprostřed trati, kdežto závod v Sedleci stoupal v podstatě rovnoměrně až do cíle, náročnější však byla úvodní pasáž, kdy se za tropického vedra běželo přes dva kilometry po nekryté asfaltové cestě, v Lochovicích to byl kilák a něco. V Sedlci na rozdíl od Lochovic měli značeny kilometry.

Celkovým vítězem se stal nejlepší čtyřicátník závodu Jan Malý z Nové Paky za 23:36. O svém triumfu rozhodl v koncovce závodu. Druhý proběhl cílem v nadmořské výšce 723 metrů Jan Hostička z Dejvic za 24:12 a třetí Jiří Žák z Nového Města na Moravě za 25:02.

Soutěž žen patřila veteránkám. Po startu vedla vítězka kategorie 45–54 let Anna Krátká z Pardubické Hvězdy SKP. Po druhém kilometry šla před ní nejlepší z kategorie 35–44 let Lenka Šibravová z Prahy – v cíli za 28:42, druhá proběhla cílem nejlepší mladá – Dominika Plochová za 29:28 a třetí Krátká za 29:52.