Po loňské jílové lázni byl letošní třetí ročník Mělčanského krosu, zařazeného do východočeské běžecké Velké ceny, relativně pohodovým proběhnutím se v členitém terénu. Pořadatelé sice slibovali desetikilometrovou dvouokruhovou trať, ale podle měření závodníků měla spíše k jedenácti kilometrům. Slabší bylo, ve dvou místech na křižovatkách značení okruhu, ale nikdo naštěstí moc nebloudil.

Okruh začíná ostrým kilometrovým výběhem po šotolinové cestě, která přejde do lesního úseku. Následuje půlkilometrový sešup, ten byl vloni o život, letos pohoda. A poté houpavá dvoukilometrová pasáž po okraji lesa, která končí táhlým zvednutím trati. Zde byla vloni cesta plná kluzkého jílu, letos tvrdá. V závěru pak převažují seběhy.

Stejně jako minulý rok vyhrál Náchoďák startující za Maratonstav Úpice Marek Kincl – 41:37. Marek byl i vítězem kategorie 35 – 44 let. Za ním proběhl cílem nejlepší veterán 45 – 54 let Petr Ulich z MT – 42:14 a třetí byl vítěz nejmladší mužské kategorie Tomáš Heller z Hradec Králové – 43:51.

V soutěži ženy chyběla loňská vítězka Taťána Metelková, která tehdy i s pádem na trati dala 45:19. Takže letošní celkovou vítězkou je Klára Šimáková z Hradce Králové za 54:02 před domácí Kateřinou Maršíkovou za 55:06, obě z kat. do 34 let. Třetí doběhla vítězka kategorie nad 45 let Zdeňka Jonášová z Hradce Králové za 61:18.