Jiřetín pod Jedlovou – Týden po prvenství v silničním Běhu Safari ve Dvoře Králové nad Labem, byl devatenáctiletý Sebastian Vošvrda z AC Mladá Boleslav nejlepší i v úvodním závodě letošního ročníku Českého poháru v běhu do vrchu. Ten se uskutečnil v Jiřetíně pod Jedlovou u Varnsdorfu.

„Startoval jsem zde již vloni. Tehdy to byl můj vůbec první běh do vrchu. Proto jsem se sem rád vrátil. A návrat to byl nečekaně vydařený,“ konstatoval v cíli vítězný Vošvrda.

Startující čekala trať se smíšeným povrchem, na níž byl místy ještě sníh. Nejnáročnější byly úvodní a závěrečné kilometry. Start byl u jiřetínského sportovního areálu a běželo se přes náměstí a dále stoupáním přes Křížový vrch. Poté startující vlastně obkroužili třetí nejvyšší vrchol Lužických hor Jedlovou (774 m. n. m.), na níž byl cíl závodu. Vošvrda, nejlepší junior závodu, k tomu potřeboval 26 minut.

Soutěž žen zcela ovládly veteránky. Vyhrála favorizovaná medailistka z nedávného halového Mistrovství Evropy veteránů Renata Hájková, první žena 35 – 44 let, před svoji oddílovou kolegyní z Maratonstavu Úpice Blankou Paulů, nejlepší ženou nad 55 let. Třetí celkově byla vítězka kategorie 45 – 54 let Anna Krátká z Hvězdy SKP Pardubice a ještě čtvrté místo vybojovala stříbrná z této kategorie Eva Klampflová z Vrchlabí. Vítězná Hájková zdolala trať v čase 32 minut.