Chotěboř – 36. ročník Běhu Chotěbořskem na 10 mil – 16,1 kilometru vyhrál potřetí za sebou domácí vytrvalec Leoš Pelouch. Leoš, který letos slaví čtyřicítku, běhá jednotlivé ročníky téměř v totožných časech. Letos členitou silniční trať za slušných běžeckých podmínek, kdy většinu závodu měli běžci vítr v zádech, dal za 55:56 minuty.

Spolufavorit závodu, o generaci mladší, Matěj Trávníček běžel s Leošem dvě třetiny závodu. V náročné koncovce, kdy po 11 kilometru čeká startující kilometrový zajídák a po 13 kilometru dvoukilometrové serpentiny, odpadl a nakonec byl rád, že za 59:21 udržel druhé místo před Jiřím Juřičkou – 59:38.

V soutěži žen spolu běžely celý závod nejlepší veteránky Ludmila Vermešová a Alena Křikavová, obě startující za Světlou nad Sázavou. V konce vyhrála vítězka nad 45 let Vermešová za 80:01, která o sekundu porazila Křikavovou. Celkově třetí byla další veteránka Jana Remarová za 91:56.

Padesátníky vyhrál Jiří Berky za 69:03, šedesátníky Josef Schwarz za 75:33 a nad 70 let Milan Vorel za 115:00. Ženy do 34 let Hana Jelínková za 105:46.