Hradec Králové – Petr Zvěřina vyhrál další závod Zimní hradubické ligy orientačních běžců. Tentokrát jím byl krosový běh v lesích v hradecké části Roudnička.

Zde se nachází jeden z malá pořádných kopců. Takže na více jak dvoukilometrovém okruhu, který místy vedl i hustým terénem mimo cesty, čekaly startující dva hůře běhatelné seběhy a dva pořádné zajídáky.

Zvěřina dal čtyři kola s intervalovým startem o délce 8,8 kilometru za 40:01. Druhý byl choceňský Ladislav Semrád za 40:20 a třetí Vojtěch Netuka z hradecké Slavie za 42:40.

Ženy běžely tři kola a byli jsme nakonec svědky celkem nečekaně vyrovnaného závodu. Vyhrála domácí Taťána Metelková za 30:42 před pardubickou Martou Fenclovou za 30:52. Třetí byla manželka vítěze Martina Zvěřinová, ta však ztrácela doslova parník – 38:52.

Před závěrečným závodem ligy, kterým je nedělní kros na Kunětické hoře, vede v průběžném celkovém pořadí Zimní hradubické ligy Fenclová před Metelkovou a Zvěřinou.