V kravařském areálu Olšinky se konal další ročník Jarní desítky. Trať sice není certifikovaná, ale proběhlo zde před dvěma lety ruční měření ocelovým pásmem. Místní cyklostezka vedoucí okolím místních luk je jako stvořená pro rychlé časy.

V neděli zde také padl traťový rekord, pokořil jej Martin Věžník (Hisport) a to v čase 32:14. Dvě minuty za ním do cíle doběhl Martin Zapalač 34:13 (X-Air Ostrava) následovaný Radimem Kasalíkem 35:12 (Prajzský BK Kravaře).

V ženách do 34let s přehledem zvítězila Veronika Jerglíková ve čase 42:55 (AO Kobeřice). Další místa na bedně obsadily Markéta Veličková 50:44 (X-Air Ostrava) a Andrea Palkovičová 51:42 (Ostrava).

Ženy nad 35let také bojovaly, zvítězila Jaroslava Pokorová 45:37 (SC Maraton Plzeň). Pro krásné druhé místo si doběhla Lenka Hájková 46:11 (VZS Ostrava). Třetí skončila Petra Schwarzová 47:56 (MK Seitl Ostrava).

K závodu nastoupilo celkem 47 běžců. Pro příchozí děti byly připraveny kratší tratě o délkách 100m a 1500m.