Náchodský orienťák Jiří Doucha startující za Hvězdu Pardubice ukázal v pátém závodě Hradeckého běžeckého poháru jak se má závodit. Nedávno zde byl totiž v kategorii nad 40 let poražen pro něj neznámým borcem, ač si v cíli myslel, že vyhrál. Od té doby jde Jirka do závodů naplno.

V pátém klání ihned po startu nakopl ostré tempo, po kilometru ho potáhl nejlepší mladý v průběžném pořadí Filip Lán a pole bylo roztrhnáno. V třetině závodu šli do vedení hlavní favorité.

Trojnásobný celkový vítěz letošních pohárových závodů Petr Martinovský zapsal na desetikilometrové dvouokruhové trati čas 37:59. Druhý proběhl cílem v osobáku Tomáš Heller za 38:26. a rovněž třetí Doucha dosáhl svého maxima – 39:17. I čtvrtý Lán pokořil hranici čtyřiceti minut – 39:47. V ženách bylo již obvyklé pořadí Deniska Kozáková, Míša Lánová a nejlepší veteránka Evička Vejběrová.

Hvězdné obsazení měl tentokrát souběžně konaný závod na horských kolech. Ve veteránech nastoupil vítěz etapy z Gira Jan Hruška a bezpečně porazil místní profíky v kategorii nad 40 let.

Další závod Hradeckého běžeckého poháru se uskuteční v úterý 28. června se startem v 18 hodin u hradeckého rybníku Biřiřčka.