Pětatřicátý ročník krosového běhu v Cháborech u Dobrušky, zařazeného tradičně do Velké ceny východních Čech, vyhrál bezkonkurenčně Michal Majoroš z Police nad Metují. Jedenáctikilo­metrovou tří okruhovou trať dal za 38:31 minuty. Druhý proběhl cílem vítěz kategorie 35 – 44 let Tomáš Heller z Hradce Králové – za 40:21.

Pro jisté třetí místo si běžel náchodský orienťák Jirka Doucha. Ale. Po odběhnutí tří kol je nutné odbočit do leva a cíl je zhruba po necelých dvaceti metrech, mimo okruh, navíc se před odbočkou sbíhá ze strmého kopce.

Jirka na toto zapomněl a pokračoval v přímém směru, takže ho podběhl Luděk Berka ze Rtyně v Podkrkonoší – 41:10. Čtvrtý Doucha vyhrál svoji kategorii 45 – 54 let – 41:19. Pod delší době závodil výborný choceňský veterán Josef Siegel a o třídu vyhrál muže 55 – 64 let – 42:10 před Miroslavem Krupičkou – 45:36, celkově byl Pepa šestý. V mužích 65 – 74 byl nejlepší Vladimír Bříza z KRB Chrudim za 46:58 a nad 75 let Ivo Řezáč z Litvínova – 60:20.

Ženy běží v Cháborech jeden okruh, 3,66 km, a tradičně byla nej Taťána Metelková z Hradec Králové za 12:59. Druhá vítězka žen 45 – 54 let Anna Krátká z Hvězdy Pardubice – 15:01 a třetí doběhla nejlepší mladá Kateřina Maršíková z Dobrušky za 15:07. Poslední vypsanou kategorii nad 55 let vyhrála po urputném boji Hana Hellerová z Hradce, maminka Tomáše, za 18:04 před Hankou Vackovou ze Sokola Starkoč – 18.16.

Absolutní rekord drží již od roku 1999 nejlepší český vytrvalec závěru minulého století Jan Pešava časem 34:21, v ženách Taťána Metelková 12:32.