Za ideálního běžeckého počasí se dnes uskutečnil 34. ročník Běhu zámeckým parkem. Na start se postavilo bezmála 200 běžců v hlavní karegorii a dalších 150 mladých atletů se zůčastnilo rámcových běhů pro mládež.

V poměrně kvalitní konkurenci udolal postupně své soupeře Roman Hurtík (Asics Kroměříž) a obhájil tak své lońské vítězství před Vaškem Bitalou (AK Kopřivnice), na třetím místě doběhl Miroslav Šmirják (AK Hodonín).

Rekord trasy, který zde drží Aleš Miko, byl na spadnutí, nakonec ale o 4.vteřiny vydržel. Mezi ženami byla nejrychlejší Tamara Hudečková (Stonová), která má po závodnické pauze výbornou formu. Na druhém místě doběhla Alena Kollegová z klubu Canicross Beskydy, třetí skončila Jana Richterová z domácího Prajzského BK. Celou akci provázel velký zájem diváků, kteří vytvořili běžcům skvělou atmosféru.