Po dvou letech se veterán Marek Kincl, loňský vítěz běžecké Velké ceny východních Čech, postavil na start závodu Hradeckého běžeckého poháru a opět vyhrál. Prim ve čtvrtém klání hráli především běžci z kategorie nad 40 let.

Po minulém závodě, ve kterém vyhrál čtyřicítky, aniž by to zaregistrovali soupeři Marek Trávníček, si nejlepší běžci z této kategorie čelo pěkně hlídali. Ve čtvrtině závodu vedoucí osmičlennou skupinu táhl Jiří Doucha. Na čele nechyběl nejlepší mladý soutěže Filip Lán a ani další výborný veterán Jan Vejběra.

„Novou trať jsem neznal, a proto jsem se radši v prvním kole držel ve skupině. Nejdéle se mnou běžel Filip, kterému jsem v druhém okruhu cuknul ve stoupání na šestém kilometru,“ řekl v cíli vítěz.

Ve druhém kole se vedoucí skupina roztrhala do sólo běžcích závodníků. Vítězný Kincl na lesní desítce zapsal čas 39:18 minuty, druhý Lán 39:28. Následovala trojice průběžně nejlepších veteránů. Doucha – 40:25, Vejběra 40:45. Trávníček potvrdil nárůst výkonnosti časem 41:09.

V ženských kategoriích byla situace těžce stabilizovaná. V mladých opět první a opět v negativním osobáku Deniska Kozáková – 42:13, za ní tradičně Michaela Lánová za 46:35. S Míšou běžela celý závod v kontaktu nejlepší veteránka Eva Vejběrová – 46:48, druhá v této kategorii doběhla Iva Čechová za 49:57.

Další závod Hradeckého běžeckého poháru se uskuteční v úterý 14. června tradičně od 18 hodin u rybníku Biřička.