Hradec Králové – Marek Kincl z Náchoda, startující za Maratonstav Úpice, se stal letos staronovým absolutním vítězem Velké ceny východních Čech v bězích. Z loňského třetího místa na druhé se posunul Michal Majoroš žijící v Hradci Králové, ale startující za Polici nad Metují, a třetí byl Petr Ulich z Přibyslavi u Náchoda startující za MT Dobruška. Čtvrtý Radej Hübl z Ústí nad Orlicí a pátý Miloš Kratochvíl z Hvězdy SKP Pardubice. Paradoxní je, že sice uspěli absolutně, ale ani jeden z nich nevyhrál svoji věkovou kategorii.

V soutěži žen vyhrála hradecká Taťána Metelková ze Sokola, nejlepší 35 – 44 let, před Anna Krátkou ze Svitav reprezentující Hvězdu SKP Pardubice, nejlepší 45 – 54 let, a Denisou Kozákovou z HK rovněž v barvách Hvězdy SKP, druhá 35 – 44 let. Nejlepší mladá Klára ŠIimáková z Hradce Králové skončila v celkovém hodnocení na čtvrtém místě a vyhlašovaná pátá byla Blanka Paulů z Vrchlabí startující za Maratonstav, kterou však v kategorii nad 55 let porazila Hana Vacková ze Sokola Starkoč.

V dalších vypsaných věkových kategoriích vyhráli: do 34 let Tomáš Heller z HK, třetí Majoroš, 35– 39 Pavel Rücker z Machova, 40 – 44 let Michal Kábrt Atletika Rtyně, druhý Kincl, 45 – 49 Jaroslav Mazač z Police nad Metují startující za Wikov Hronov, druhý Ulich, 50 – 54 Josef Vanta z TC Dobruška, 55 – 59 let Vladimír Vacarda ze Slovanu Liberec, 60 – 64 Milan Krajč z Loko Trutnov, 65 – 69 let Jiří Javůrek z Maratonstavu Úpice, 70 – 74 let Matěj Jelínek Hvězda SKP Pardubice, 75 – 79 Stanislav Doležal z Pardubic a nad 80 let Václav Culka z Nového Města nad Metují.

Ve věkových kategoriích šlo maximálně získat 500 bodů za 25 startů, celkem bylo v 27. ročníku soutěže zařazeno padesát závodů. Nejblíže tomuto počtu s 496 body byli Vacarda a Doležal, 484 získali Javůrek, Krátká a Vacková.