Běh Dlouhými záhony, po jehož vyhodnocení tradičně probíhá vyhlášení výsledků Českého poháru v běhu do vrchu, vyhrál domácí Petr Pechek z Maratonstavu Ú­pice.

Náročnou krosovu a velmi členitou trať dal letošní absolutní vítěz Českého poháru v běhu do vrchu za 26:39 minuty. Jediným soupeřem mu byl novopacký František Vagenknecht – 26:49. Celkově třetí doběhl druhý muž vrchařského poháru Pavel Dvořák z Prostějova za 27:48.

V soutěži žen se pořadí v průběhu závodu měnilo. Po startu vedla v cíli třetí Anna Krátká z Hvězdy SKP Pardubice (34:50) před druhou Blankou Paulů (34:03) a Janou Solánskou (35:59), obě Maratonstav. Postupně však šla dopředu Tereza Eliášková ze Sokola Židenice na konec bezkonkurenčně vyhrála za 32:52.