V sobotu po Běhu Dlouhými záhony budou slavnostně vyhlášeny výsledky letošního ročníku Českého poháru v běhu do vrchu. Letošní ročník má vítěze v Petru Pechkovi, obhájil prvenství, a v Renatě Hajkové. Oba jsou závodníky pořádajícího Maratonstavu Úpice, který letos pohár spolu s Iscarexem Česká Třebová zcela ovládl.

Celkově druhým mužem je Pavel Dvořák z Prostějova a třetím je nejlepší čtyřicátník Jindra Král z Iscarxu. Do elitní desítky se dostal i nejlepší padesátník Bořek Jančík z Hořic – celkově desátý.

Renata Hájková vedle absolutního triumfu ovládla i svoji věkovou kategorii 35 – 44 let. Mladé závodnice ovládla sestra absolutního vítěze Jana Solánská z Maratonstavu, ta je navíc jedinou mladou v první desítce celkového bování na třetí místě.

Celkově čtvrtá byla nejlepší 45 – 54 let Jana Matyášová z Dolní Dobrouče, po třetí za sebou. Ta i když měla letos životní sezónu si absolutně v poháru pohoršila, vloni byla druhá. Nejstarší veteránky vyhrála Blanka Paulů z Maratonstavu, v poháru celkově pátá.

Dále následují známá veteránská jména Anna Krátká z Hvězdy SKP Pardubice, Marie Delingerová z AK Kroměříž, Eva Klamflová z Vrchlabí, Šarka Pechková a Miloslava Vraštilová z Maratonstavu. Ta jak je jejím zvykem absolvovala všechny pohárové závody.

Juniorské kategorie opět patří Jiřímu Moravcovi a Michaele Stránské z Iscarexu. Nejlepším šedesátníkem je opět František Pechek, jeho manželka Šárka je letos druhá nad 55 let, oba Maratonstav.

A muže nad 70 let vyhrál jako vloni Josef Metelka ze Spartaku Police nad Metují.