V nedělním 33. ročníku silničního Česko – polského běhu v Meziměstí na 10 kilometrů na mírně členité trati vyhrál v čase 33:29 minuty po sólu v druhé polovině závodu Lukasz Kondratowicz z Polska.

Za ním bojovala trojice běžců, která doběhla v pořadí Michal Majoroš z Police nad |Metují za 33:41, loňský vítěz Piotr Holly z Polska za 33:53 a nejlepší čtyřicátník Jindřich Král z Malých Svatoňovic za 33:56, vítěz kategorie 35 – 44 let..

Celkově pátý byl další čtyřicátník Petr Ulich z Přibyslavi u Náchoda za 34:22, vítěz kategorie 45 – 54 let.

Soutěž žen vyhrála Taťána Metelková ze Sokola Hradec Králové za 36:44, nejlepší v kategorii 35 – 44 let. Druhá proběhla cílem nejlepší mladá – Anetka Khýrová z Redpointu za 40:11. Kategorii 45 – 54 vyhrála celkově pátá Anna Krátká z Hvězdy SKP Pardubice, která však měla v nohou sobotní maraton za 3:23 hodiny. A poslední vyhlašovanou kategorii žen nad 55 let, startovaly v ní tři vytrvalkyně, vyhrála nejstarší účastnice běhu Maruška Šlechtová z Jaroměře za 52:48.

Závod byl tradičně uspořádán na vysoké pořadatelské úrovni. Poslední start, ale jen v Meziměstí, ohlásil Jirka Soukup. Legendární 88letý vytrvalec dal desítku za 108 minut. „Sice jsem letos uvažoval ještě o nějaké větší akci, jako byl třeba vloni v listopadu maraton v Srchu, ale zdraví mi říká ne. Proto jsem rád, že si budu moci občas ještě střihnout nějaký kratší závod,“ uvedl po závodě nejstarší český maratonec všech dob, který je v plné přípravě na Běchovice.