Vítězem osmého ročníku běžeckého závodu na 10 000 m ZLATÁ DESÍTKA EMILA ZÁTOPKA, který se uskutečnil v pondělí 20. července na atletickém stadionu ASK Slavia Praha, se stal Lukáš Pomezný (Atletika Písek) časem 34:07,5 min., který tak obhájil své loňské vítězství. Na 2.místě doběhnul dvojnásobný vítěz celého seriálu Michal Kovář (TJ Sokol Unhošť) časem 35:32,1 min. a na 3.místě skončil Jaroslav Dražan (ASK Slavia Praha) časem 35:48,9 min.

V kategorii žen zvítězila Michaela Dimitriadu (Sportovní chůze Praha) časem 44:46,0 min. (M.Dimitriadu je mistryní světa a Evropy v běhu na 24 hodin z roku 2012 v polských Katowicích, kde vytvořila nový český rekord výkonem 244 232 m), na 2.místě doběhla Judita Dražanová (KC Příbram ) časem 45:12,1 min. a na 3.místě skončila Jaroslava Pokorová (SC MARATHON PLZEŇ) časem 47:38,7 min.

Raritou závodu byla účast Jiřího Soukupa , kterému bylo 30.června neuvěřitelných 88 let!

Výsledky ovlivnilo teplé počasí , i když oproti loňskému roku bylo o téměř 10°C méně – " jen " 28 až 29 °C a bylo zataženo.

Ze 151 přihlášených se na start desítky postavilo 91 mužů , 1 dorostenec a 23 žen , což je velmi pěkná účast , vzhledem k tomu že se běželo v pondělí .

V kategorii žactva se běhu na 1000 m zúčastnili jen 2 žáci a 2 žákyně .