Elitní český vytrvalec Jan Kreisinger vyhrál 25. ročník silničního běhu na 25 kilometrů v Mnichově Hradišti. Obrátkovou trať, vedoucí v první polovině proti proudu řeky Jizery a Mohelky, tedy mírně do kopce, zpět však více z kopečka, zdolal v sólo běhu za 1:22:30.

V této souvislosti je nutné zdůraznit, že nedělní závod proběhl za ideálních běžeckých podmínek. Před startem se značně ochladilo a k závodu nastoupilo stejně jako vloni téměř sedmdesát vytrvalců.

Mnichovohradišťská trať přes třicet let drží český rekord. V osmdesátých letech byl zde dosažen na našem území nejlepší čas na 25 km, a to Stanislavem Táborem, který zaběhl 1:15:55 (1984), rekord žen drží legendární Vlasta Rulcová časem pod 1:33:43 (1981), což by dnes s přehledem znamenalo čtvrté místo celkově.

Celkově druhý proběhl cílem loňský vítěz Jiří Čivrný za 1:29:04, jeho stejnojmenný otec vyhrál kategorii nad 60 let za 1:44:52. Celkově třetí byl nejlepší čtyřicátník Petr Havelka z Prahy za 1:32:17. Mezi padesátníky byl první Zdeněk Bufka z České Lípy za 1:45:54.

V soutěži mužů byli oceněni finančně nejlepší tři, v ženách brala dost nelogicky vše pouze vítězka, a to letos běželo jedenáct žen. Tou byla letos nejlepší mladá Lenka Šibravová z Prahy za 1:45:45, celkově třináctá.

Za ní pak doběhly nejlepší závodnice z kategorie nad 45 let. Čtyřnásobná vítězka závodu Anna Krátká z Hvězdy SKP Pardubice za 1:55:51 (28. celkově) a při prvním startu zde Lenka Bayerová z Unhoště za 2:06:19 (41. celkově). Lenka v druhé polovině závodu udolala nejlepší ženu z kategorie 35 – 44 let a loňskou vítězku Kristýnu Jeřábkovou – 2:07:52. Celkově pátá byla další žena z kategorie nad 45 Janička Lenčová z Brezna za 2:16:42.