I třetí start v Rock Machine Hradeckého poháru proměnil Tomáš Cink z Iscarexu Česká Třebová v bezkonkurenční absolutní vítězství. Krosovou trať o délce 7,5 kilometru dal tentokrát za 27:17 minuty. Časy bylo tentokrát negativně ovlivněny tím, že na několikasetmetrovém úseku byly do cesty nedávno souvisle navezeny pískové kamínky.

Druhý byl opět nejlepší veterán Miloš Kratochvíl za 29:55 a třetí Rumun Riciu ve shodném čase.

Soutěž žen patřila Denise Kozákové za 29:55. Druhá proběhla cílem Eva Vejběrová z Cyklo Pokr HK za 35:37. Nejlepší veteránkou byla Hana Hellerová za 40:28.

Souběžně s tímto závodem se běželo i v Náchodě, kde byl do Velké ceny východních Čech zařazen běh z Náchoda po proudu řeky Metuje do Pekla a odtud stoupáním na vrch Dobrošov. Tedy 13,5 kilometru s převýšením 333 metrů, přičemž prvních šest kilometrů vede většinou mírně z kopce.

Celkovým vítězem se stal lídr soutěže Marek Kincl z Maratonstavu Úpice za 49:14 před Petrem Ulichem, který dal 50:28.

Desetidílný Rock Machine Hradecký pohár pokračuje šestým závodem v úterý 16. června.