Slatiňany – Počtem startujících byla rekordní Vánoční Malá cena Monaka. Na desetikilometrový okruh nastoupilo 168 vytrvalců, trojku si dalo 112. Vloni běželo 249 závodníků.

Stejně jako vloni se stal celkovým vítězem Dymák z Hvězdy SKP Pardubice za 35:39. Borci na dalších místech si prohodili loňská umístění. Druhý byl zástupce Hvězdy SKP Miloš Kratochvíl za 35:49 a třetí doběhl sedminásobný vítěz vánočního závodu Petr Losman z Hradce Králové za 36:01, oba byli zároveň nejlepší v kategorii 35 – 44 let.

V porovnání s loňskem měla zcela jiný level soutěž žen. Startovala sice loňská vítězka Pavla Myslivcová z Hradce Králové, ale i když zaběhla nepatrně hůře, stačilo to letos pouze na celkové šesté místo.

Pro mě překvapivě bezkonkurenčně vyhrála hradecká závodnice Hvězdy SKP Denisa Kozáková, která se při prvním vánočním startu blýskla časem pod 40 minut – 39:42 – celkově 14. místo. Denisa byla zároveň vítězkou kategorie 35 – 44 let, druhá v ní i celkově byla Renata Hájková z Maratonstavu Úpice – ta zde startovala vůbec poprvé – 41:59. Třetí doběhla nejlepší mladá, Zuzana Hermanová z pardubického oddílu orientačního běhu OK Loko – 42:17.