Nové Město nad Metují – Milan Janata, který poběží v neděli Hradecký půlmaraton, vyhrál 54. ročník Ceny Metuje. Silniční obrátkovou trať desetikilometrového běhu zdolal sólo za 33:57 minuty.

Za ním až do cílového kopce, závod začíná kilometrovým seběhem, pak se běží na obrátku proti proudu řeky, zpět po proudu řeky a končí hustým výběhem, bojovali o druhé místo nejlepší běžci z kategorie 45 – 54 let. Nakonec měl lepší koncovku domácí Petr Ulich 35:35 před Martinem Vackem z Iscarexu 35:44. Nejlepším mladým veteránem byl Marek Kincl z Maratonstavu za 37:08.

Slaběji byla letos obsazena i soutěž žen. Vyhrála Tereza Zuzánková startující za Kladno za 39:08. Celkově z 98 startujících byla 16. Druhá byla z pořádajícího SK Nové Město nad Metují Eva Vítová 40:38, nejlepší žena nad 35 let. „Byla to jedna z mých nejhorších desítek. Bylo znát, že nejsem fit.“ Celkově třetí byla Petra Škodová z Chocně s průměrným časem 45:17.

I když jsem jel do Nového Města s rozporuplnými pocity, musím konstatovat, že vše klapalo, a pořadatelé musejí být s účastí v závodě vzhledem ke konkurenci jiných běhů spokojeni.

Můj obdiv patřím především čtyřem mužům nad 70 let a rovněž 4 ženám nad 45 let, kteří i když pro ně nebyly vypsány kategorie, srdnatě bojovali s o generaci mladšími soupeři.