Hradec Králové – V sobotu odpoledne, od 16:30 hodin v Sokolovně na Novém Hradci Králové, bude slavnostně zakončen letošní ročník Rock Machine Hradeckého poháru. Z deseti závodů se do celkového hodnocení počítalo sedm závodů. V rámci jeho běžecké části budou oceněni tři nejlepší v každé ze čtyř vypsaných věkových kategoriích.

V mužích do 40 let vyhrál Miloš Kratochvíl z Hvězdy SKP Pardubice. Startoval pouze šestkrát, z čehož pětkrát se stal absolutním vítězem závodu a je i držitelem traťového rekordu.

Druhý Španěl Gonzalez de Castilla Jose Pablo porazil třetího Filipa Lána, orienťáka hradecké Slavie, o pouhý bodík. Čtvrtý Tomáš Rozkoš ztrácel na Lána dva body.

Zcela přesvědčivě vyhrál veterány Náchoďák Jiří Doucha rovněž startující za Hvězdu SKP, startoval devětkrát a osmkrát vyhrál v kategorii. Následují hradečtí Ladislav Raim a Jan Vejběra z CykloPokr HK.

V ženách do 40 let vyhrála s absolutním bodovým ziskem hradecká Denisa Kozáková rovněž startující za Hvězdu SKP. Druhá je Eva Vejběrová z CykloPokr, která dokázala vyhrát mezi ženami jeden závod. Třetí Petr Schwaningerová z RockMachine Cyklomax.

Nejlepší veteránkou poháru je Eliška Vodvárková před Věrou Korkdovou a Veronikou Lhotákovou.