Hradec Králové – V hlavní mužské kategorii do 40 let se stal vítězem letošního RockMachie Hradeckého poháru závodník Hvězdy SKP Pardubice Miloš Kratochvíl.

V posledním desátém závodě běžící zcela zadrženě vyhrál za 28:14 minuty. Jeho pohárová bilance je pět prvenství a jedno druhé místo. Porazil ho jednou startující Milan Janata z Maratonstavu Úpice. Kratochvíl je i držitelem platného traťového rekordu 25:58.

V posledním běhu o bod vybojoval druhé pohárové místo Gonzalez de Castilla Jose Pablo. Třetí skončil v závěru bohužel nestartující Filip Lán z hradecké Slavie.

Pěkné nakládačce se zřejmě vyhnula bezkonkurenční vítězka soutěže žen Denisa Kozáková rovněž z Hvězdy, která také v posledním závodě nestartovala.

Pohár vyhrála s bilancí sedm startů a sedm prvenství. V posledním závodě však nastoupila jablonecká Tereza Zuzánková, která jako první žena pokořila hranici 30 minut – 29:48. Druhá doběhla Veronika Doležalová z hradecké Slavie a třetí, druhá v poháru, Eva Vejběrová z CykloPokr HK.