Pardubice – Ideální duatlonový trénink si v těchto tropických vedrech dala neúnavná vytrvalkyně z Hradce Králové Taťána Metelková. Osedlala synovo horské kolo a do dvacet kilometrů vzdálených Pardubic vyrazila na dráhový závod na pět kilometrů zařazený do Iscarex cupu. Soupeřky mohly živit naději na úspěch jenom na startovní čáře. Po prvním okruhu bylo vymalováno.

Metelková dala pětku za 17:35. Za ní však probíhaly zajímavé souboje. Martiny Vévodové z AK Perná (18:53) se do poloviny závodu zuby nehty držela domácí Denisa Kozáková (19:23). Ta však byla nakonec ráda, že v koncovce udržela třetí místo před chytře běžící Eliškou Aersvaldovovou (19:35). Přítel Vévodové Pavel Hrdina (15:41) odtáhl celý závod, ale unférově byl v koncovce šmiknut Jáchymem Kovářem (15:31).

Ve třech rozbězích nastoupilo osmdesát startujících. Druhý rozběh ovládl ve stylu start cíl Pavel Olrich (18:53), druhý padesátník. Tuto kategorii vyhrál Aleš Stránský z Iscarexu běžící elitní rozběh za 18:22. Nejlepším čtyřicátníkem byl Pardubák Kamil Bláha za 19:16. Šedesátníky vyhrál Radmil Brožek ze Slatiňan za 21:23 a nad sedmdesát byl nejlepší Jindra Tomíšek z moravských Moštěnic za 26:20.

V druhém rozběhu byla nejlepší ženou Eliška Remarová z Chotěbře (22:12). Ta si však závod vlastní vinou zkomplikovala. Pořadatelé jí řádně hlásili počet kol, ale ona zafinišovala o kolo dříve. Poslední okruh víceméně šla pak pěšky.

Rozběh pro nedočkavé vyhrál Pavel Krunčík ze Skuhrova nad Bělou za 19:04, nejlepší ženou v tomto závodě byla vítězka kategorie nad 45 let, celkově pátá, Anna Krátká z pořádajíc Hvězdy SKP Pardubice za 20:45.

Jinak v Pardubicích bylo veselo. Mě pobavil Aleš Stránský, když okomentoval výkon svého oddílového kolegy Jana Šimůnka 33:50: „Slušný čas, ale na desítku“.