Hradec Králové – Dost překvapivé vítěze měl sedmý závod Rock Machine Hradeckého poháru.

Na startu chyběli lídři soutěže. Celý závod odtáhl vítěz veteránské kategorie Ladisla Raim. Po čtvrtině běželo za ním deset soupeřů, v polovině pět.

Až ve finiši ho udolal domácí Tomáš Rozkoš, který dal 7,5 kilometru za 29:31 minuty.

Druhý doběhl Raim za 29:37 a třetí tradiční účastník Gonzalez de Castilla Jose Pablo za 29:57, který vede i průběžné pořadí pohárové soutěže před Filipem Lánem.

Čtvrtý Lán konstatoval: „Jsem dost překvapen. Vítěze jsem v předchozích závodech vždy porazil.“

Také šestinásobná vítězka Denisa Kozáková byla tentokrát v roli diváka. „Zítra jdu pětku v Pardubicích na dráze, tak radši šetřím síly,“ její nepřítomnost tak otevřela cestu k triumfu Evě Vejběrové z Cyklo Pokr HK za 36:03. Druhá doběhla další tradiční účastnice Petra Schwaningerová za 38:08.