Pardubice – Běžci byli nejpočetněji zastoupeni na Atletické středě, která se uskutečnila na stadiónu Hvězdy SKP Pardubice.

Vytrvaleckou část mítinku zahájili dva běhy na 800 metrů. V první vedl Matěj Blahůt z Dukly Praha, ale v druhém kole odstoupil a vyhrál v čase 1:53 Martin Sadil před Duklákem Martinem Sýkorou za 1:55. Druhý rozběh patřil Josefu Novákovi ze Svitav za 2:12.

Do běhu na 1500 metrů se prezentovali pouze veteráni. Takže domácí Josef Krátký šel závod roztáhnout pro sedmdesátníka Josef Dolečka, který byl spokojený s časem pod osm minut.

Hlavním závodem byl běh na pět kilometrů. Do poloviny trati běžel na čele rovněž domácí Pavel Dymák s Jiřím Zemjánkem z Mladé Boleslavi Dymák pak v sólo běhu dal pod 16 minut – 15:58, druhý Zemjánek –16:34.

Třetí místo patřilo Pardubákovi Milanu Uchytilovi za 17:25. Jedinou startující ženou, která se musela v sólo běhu propracovat do cíle, všichni muži totiž dali pod 20, byla chrudimská Markéta Hronová za 22:04.

Další vytrvalecké klání se na stadiónu Hvězdy SKP uskuteční již 16.7., kdy se poběží pětka zařazená do Iscarex Cupu.