Hradec Králové – Po čtyřech chladných závodech Rock Machine Hradeckého poháru zažili účastníci pátého pravý opak. Tropické vedro.

Startovalo již klasických necelých čtyřicet vytrvalců.

Podruhé a opět ve stylu start cíl vyhrál závodník Hvězdy SKP Pardubice Miloš Kratochvíl. I když se maximálně snažil dal 7,5 kilometrovou trať za 27:16, tedy o půl minuty hůře než posledně. Rovněž sólo běh absolvoval druhý Tomáš Lášek – 29:32.

O třetí místo byl boj. Po čtvrtině o něj usilovala devítičlenná skupina. Po prvním kole již s drobnými rozestupy držel bronzovou pozici nejlepší čtyřicátník Jiří Doucha z Náchoda – 30:03, kterého až do cíle naháněl Filip Lán 30:09 – třetí v mladých mužích.

Soutěž žen vyhrála popáté domácí Denisa Kozáková – 31:59.

Z minula se zopakoval velký souboj o druhé místo, ale tentokrát v opačném gardu. Nažhavená závodnice Cyklo Pokr Eva Vejběrová nasadila v pekelném vedru od startu pekelné tempo. Po prvním kole sice nevypadala nejlépe, ale měla před Šárkou Sýkorovou stometrový náskok. Šárce asi dalo teplo také zabrat, takže náskok Evy v druhém kole ještě narostl na více jak minutu . Čas Evy 36:37.

Vítězka prvního závodu veteránek Jana Janouchová třikrát nenastoupila, ale páté klání za 42:39 s dvouminutovým náskokem opět vyhrála.

Souběžně s běžeckými závody probíhají na jiné trati závody horských cyklistů a tentokrát k nim nastoupila velká, ale skromná, osobnost. Hradecký herec Ondřej Malý je držitelem Českého lva z roku 2010 za hlavní roli ve filmu Pouta, v neděli hrál například menší roli ve filmu Lidice. Ale je to také velký sportovec a mezi dvacítkou čtyřicátníků dojel na pátém místě!