Vítězem 9. ročníku ČSOB bratislavského maratonu se stal v novém traťovém rekordu 2:18:22 Keňan Joel Maina Mwangi. O 11 sekund tak překonal dosavadní rekord svého krajana Isaaca Chesinyho.

Mezi ženami se jako první objevila v cíli Keňanka Alice J. Kibor.

„Bratislavský maraton je mým prvním v letošním roce. Za sebou už mám čtyři maratony. Mým cílem bylo vyhrát, dlouho jsem běžel sám, bylo to náročné, ale trať byla dobrá. Jsem šťastný, že se mi po loňském půlmaratonu podařilo vyhrát i maraton,“ uvedl v cíli vítěz.

Z českých zástupců byl nejrychlejší Michal Kovář – 2:38:24, který skončil na celkovém 9.místě.

Na 11.-13. místě doběhli Jiří Žák – 2:41:37, Jiří Čípa – 2:44:15 a Vlastimil Bukovjan – 2:44:39.

Až na 14. místě doběhl nejlepší Slovák Imrich Magyar – 2:44:55.

Mezi našimi ženami byla nejrychlejší Lada Železná, časem 3:23:12 dosáhla na 8.místo v celkovém pořadí žen.

Výkon, který si zaslouží zvláštní uznání, podala 69letá Norka Vera Nystadová. Maraton zvládla za neuvěřitelných 3:39:58!

Výsledky – ČSOB maraton 2014:

muži: 1. Joel Maina Mwangi 2:18:22 h, 2. Isaac Chesiny 2:27:55, 3. Richard Chepkwony 2:28:10 (všetci Keňa)

ženy: 1. Alice J. Kiborová (Keňa) 2:42:55 h, 2. Tunde Szabóová (Maď.) 2:44:37, 3. Marija Vrajicová (Chorv.) 2:57:32