V sobotu se ve Varšavě uskutečnil závod světového poháru v běhu do schodů (towerrunning) a čeští a slovenští závodníci ukázali, že patří k absolutní špičce.

V budově Rondo 1 museli zdolat 38 pater, 836 schodů a 142 metrů převýšení. Závod byl vyprodán do půl hodiny od spuštění registrace a na startu nechyběli téměř všichni elitní běžci z Evropy.

Do dvanáctičlenného finále postoupili čtyři Češi a dva Slováci, zvítězil však Piotr Lobodzinski z Polska (3:36).

Na třetím místě se umístil Slovák žijící v Olomouci Tomáš Čelko z týmu Hore Dole. „Nebyl to vůbec lehký závod, ale s umístěním jsem naprosto spokojený!“ řekl po závodě.

Nejlepším Čechem se stal pátý Milan Wurst, skvěle se umístili také Viktor Novotný (6), Tomáš Maceček (9) a Pavel Holec (11).

Stříbrnou medaili přivezla do České republiky Lenka Švabíková.

Světový pohár v towerrunningu zavítá i do Prahy, 12. září na Žižkovském vysílači.