Kunětická hora – Miloš Kratochvíl z Hvězdy SKP Pardubice se stal suverénním vítězem dalšího závodu Zimní hradubické ligy orientačních běžců, kterým byl krosový běh na okruzích vedoucí po dominantě Pardubicka – Kunětické hoře.

Okruh o délce 1650 metrů s převýšením 50 metrů vedoucí po lesních cestách i asfaltu za nádherného jarního počasí museli účastníci hlavního závodu dát devětkrát. Běželo se cyklokrosově – na hodinu a kolo.

Kratochvíl zdolal tuto trať za 67:49 minuty. Za ním s téměř sedmiminutovou ztrátou doběhl průběžně druhý závodník hradubické ligy Eduard Šmehlík z hradecké Slavie. Třetí byl Petr Kalný z Atletiky Chrudim, stejného umístění dosáhla jeho manželka Jitka v soutěži žen.

Ty si daly 45 minut a kolo. Těch bylo nakonec šest. I když ne zcela zdravou favoritku Martu Fenclovou z OK Loko Pardubice, která je již jistou vítězkou hradubické ligy, trápila dvě kola její oddílová kolegyně a reprezentační orienťačka Iveta Duchová, bylo z toho nakonec pro Martu jasné prvenství s téměř dvouminutovým náskokem v čase 51:40.