20. ročník Zimní běžecké ligy je seriál běžeckých závodů o krále Jestřebích hor. Letošní jubilejní ročník patřil k velmi vydařeným.

Pořadatelům nedělalo problémy počasí, protože za celou dobu pořádání nebyla příznivější zima na běhání. Odrazilo se to i na účasti.

Všichni organizátoři měli velkou radost, že za dobu, kdy ZBL běhají dětské kategorie byla letos největší účast.

Vždyť pěti závodů, kterých se musí závodník zúčastnit, aby byl odměněn, letos běželo 66 dětí.

Celkový průměr účastníků na závod byl 112 startujících. Celkovým králem v kategorii dospělích se stal Marek Uvízl ze SK Studenec, který prakticky ovládl všechny závody, kterých se zúčastnil.

V kategorii žen se stala královnou Hauschková Dagmar ze Spartaku Police.

ZBL bude ukončena nebodovaným závodem Úpická desítka, který je současně prvním závodem Poháru východních Čech.

Start je ve 13:00hod před Městským sálem v Úpici v neděli 2.3.2014. Slav­nostní zakončení a vyhlášení vítězů je v 15:00hod tamtéž.