Slatiňany – Loňský Mistr Monaka Miloš Kratochvíl z Hvězdy SKP Pardubice lednový závod vypustil, ale v únoru opět prokázal svoji kvalitu. Bezkonkurenčně na desetikilometrové krosové členité trati ve slatiňanských lesích vyhrál v čase 34:08 minuty. Navíc to byl jeho devadesátý start na této trati.

Druhý s necelou minutovou ztrátou byl jeho oddílový kolega z Jan Kopecký. Třetí byl nejlepší člen výpravy z Náchodska Marek Kincl, který letos začal startovat za Maratonstav Úpice – 36:35 minuty.

V konkurenci 150 startujících doběhla jako nejlepší žena na 49. místě Jitka Kalná z Atletiky Chrudim za 43:29. Překvapivě v koncovce porazila o necelých dvacet sekund reprezentantku v orientačním běhu Martinu Zvěřinovu, dříve Dočkalovou, z OK Loko Pardubice. Třetí byla Romana Brumlichová z Medvědího doupěte v Polici nad Metují – 44:58.