V sobotu se uskutečnil první ročník závodu Sky Run, který je součástí seriálu běžeckých závodů Cross race v Brně. Jak název Sky Run napovídá, nejednalo se o žádný nenáročný rovinný okruh, nýbrž o pořádnou dávku převýšení, která podle pořadatelských propozic činila 260 výškových metrů. Několikakilometrová trať měla start u koupaliště Riviera na břehu Svratky a cíl nad hotelem Myslivna v obci Kohoutovice.

Na měkkou a technicky náročnější trať se vydalo 15 borců a 2 neméně odvážné ženy. Celkovým vítězem a vítězem kategorie mužů se stal Miloš Kratochvíl z Hvězda SKP Pardubice. V rámci zimní přípravy absolvoval závod v čase 15:16. Prvních několik set metrů se držel s vedoucí skupinou, ale hned na začátku stoupání si vytvořil náskok, který do cíle už jen zvyšoval. Nejméně na něj ztratil místní závodník Vlastimil Lysák, doběhl na druhém místě v čase 16:24. Již před startem, na který dorazil přímo ze zaměstnání, konstatoval únavu. Celkově 3. pozici vybojoval také místní a trati znalý Daniel Bednář, jeho cílový čas činil 17:10.

V kategorii žen se bohužel žádný souboj neodehrál. Na prvním a celkově jedenáctém místě doběhla Magda Krejčová v čase 21:05. Druhá pozice tudíž patřila Martině Koubkové s časem 27:18.

Po proběhnutí posledního závodníka cílem se všichni sportovci mohli krátkým výklusem odebrat na místo prezentace a zázemí závodu – Zoubkova 36, Nový Lískovec, Brno.

Vstřícným pořadatelům lze vytknout snad jen nepřesnost v naměřené vzdálenosti tohoto závodu do vrchu. V propozicích uvedených 5 450 metrů trať neměřila asi podle nikoho ze účastněných. Tento malý nedostatek byl však bohatě vykompenzován příjemným zázemím, čajem a polévkou během vyhlášení výsledků, pro nespěchající možností masáže v ceně startovného a v neposlední řadě pěknými finančními odměnami pro tři nejrychlejší muže i ženy. Věříme, že se další ročníky v případě dostatečné propagace budou těšit větší popularitě.