Svatoňovické kopce již viděly mistrovství světa i mistrovství Evropy, ale závodníci ještě nikdy neviděli za celou dobu soutěže tyto kopce v únoru bez sněhu tak jako tomu bylo letos.

Suché běžecké tratě byly předpokladem rychlých časů ve všech kategoriích. Opět potěšila velká účast mládeže, přestože byly jarní prázniny.

V kategorii mužů na 4 okruhy bylo pořadí téměř shodné s pořadím v jiných závodech. Opět zvítězil Marek Uvizl z SK Studnice za 24:01, následován Markem Kinclem z Maratonstavu Úpice v čase 24:15 a Davidem Štanglerem z LOKO Trutnov 24:26.

Slabší účast byla tentokrát v kategorii žen kde zvítězila Romana Brumlichová Medvědí doupě v čase 30:58.

Poslední bodovaný závod se běží příští středu v Havlovicích kolem hradu Vízmburk.