Hradec Králové – První ročník běžeckého biatlonu, původně byl v záměru zřejmě lyžařský, se uskutečnil v prostorách Park Golfu Roudnička u Hradce Králové. Podle očekávání závod obsadili běžečtí vytrvalci všem známí z běhů mimo dráhu.

Startující museli absolvovat dva okruhu okolo golfového areálu. Po úvodních 1,7 kilometru běhu následovala střelba ze vzduchovky do malorážkového terče na vzdálenost zhruba deseti metrů ve stoje.

Po druhém kole se na stejnou vzdálenost střílelo v leže. Při ráně mimo terč následovalo po odstřílení položky, 3 rány, zhruba padesáti metrové trestné kolo.

Podle očekávání soutěž s intervalovým startem vyhrál domácí Dušan Erbs, jinak závodící za AC Pardubice, v čase 13:40 minuty. Na dotaz ohledně jeho střeleckých dovedností byla jednoduchá odpověď. „Trefil jsem vše,“ konstatoval Erbs.

Hůře na tom byla první žena Denisa Kozáková, rovněž z HK závodící za Hvězdu SKP Pardubice, která i přes čtyři trestná kola dosáhla pěkného času 15:48.