Zimní běžecká liga pokračovala dalším tradičním závodem. Poprvé za 20 let se Běh přes Vartu běžel po suchu.

Tradičně zde každý rok byly nejhorší běžecké podmínky (několikrát musela být trať projížděna sněhovou rolbou).

Na start se opět postavil rekordní počet účastníků. Největší radost dělají pořadatelům žákovské kategorie ve kterých startovalo opět 82 závodníků.

V kategorii dospělých opět zvítězil Marek Uvízl z SK Studenec v čase 14:32 před Miroslavem Duchem z Janských Lázní za 14:41 a Markem Kinclem z Maratonstavu Úpice 14:46. V kategorii žen zvítězila Dagmar Nesládková z Trutnova v čase 14:46.

Závod zpříjemnila beseda o Olympijských hrách s medailistou, skokanem na lyžích Tomášem Goderem.

Příští závod se běží v Malých Svatoňovicích a pořadatelé změnili trať oproti původnímu rozpisu. Všechny kategorie poběží tradiční okruhy v centru Malých Svatoňovic.