Hradec Králové – V minulém týdnu jsem v jiném článku zmínil neustále zlepšující se formu hradecké vytrvalkyně Evy Vejběrové. Toto potvrdila i o víkendu, kdy se stala poprvé absolutní vítězkou běžeckého závodu, v kterém startovalo třicet žen.

Blízko hradeckého rybníka Biřička se uskutečnil první závod ze seriálu Night runu. Na dvouokruhové krosové trati o délce sedmi kilometrů, čekal startující půlkilometrový vý­běh.

Nejrychlejší z žen byla tedy Vejběrová startující v barvách Cyklo Pokr HK, když dosáhla času 32:20 minuty. Před druhou Janou Klineckou měla téměř dvouminutový náskok.

V soutěži mužů uspěl i její manžel Jan, který vyhrál kategorii čtyřicátníků za 26:07 a celkově byl pátý, rovněž startující za Cyklo Pokr HK.

Absolutním vítězem závodu byl Petr Kučera z Chropyně za 24:33.