Svitavy – První ročník Svitavského Štěpánského krosu vyhrál ve stylu start cíl Jáchym Kovář z Jiskry Litomyšl. Krosovou trať o délce 7,8 kilometru zdolal za 27:18 minuty.

Druhé místo držel přes polovinu závodu Josef Šutera z Atletiky Polička, ale v poslední třetině ho doběhl a v koncovce v pohodě ho dal Petr Nechvíl z AC Choceň, který závod rozbíhal z pátého místa, za 28:50.

V kategorii nad 40 let, kam byli nakonec přiřazeni po jednom startujícím padesátníku (Miloslav Štyndl za 35:10) a šedesátníku (Miloslav Červ za 40:38) vyhrál Jiří Kadidlo z Moravské Třebové za 31:19 před Romanem Buriánkem z Iscarexu za 31:38. Třetí byl domácí Petr Horký za 33:16.

Zajímavější byl souboj o celkové prvenství v soutěži žen. Od startu sice vedla Gabriela Hejtíková z Prahy, ale v kontaktu se do poloviny držela nejlepší veteránka Jana Matyášová z Dolní Dobrouče. Asi rozhodujícím momentem bylo to, že Matyášová neudržela kontakt s dvojicí mužů, ti se dotáhli k Hejtíkové. Ta využila v silném protivětru jejich stínu a nakonec i jim v koncovce ukázala záda.

Vítězná Hejtíková měla čas 34:44, Matyášová na ni ztrácela 42 sekund. Třetí byla domácí Kateřina Švecová za 38:15.

Čtvrté místo patřilo druhé veteránce Ladislavě Markové ze Svitav za 38:52. Právě u ní byla vítězka na návštěvě.

Během krátké doby je to již třetí běžecký závod, který vznikl ve Svitavách. Začátkem dubna se běhá Svitavská desítka, v květnu Svitavský stýpl.

Ke vzniku Štěpánského běhu, kterého se zúčastnilo přes padesát vytrvalců, dali impuls místní cyklisté a pořadatelsky jim pomohli místní atleti.