Slatiňany – V letošní Vánoční Malé ceně Monaka se rozhodlo i o vítězi celoroční soutěže o Mistra Monaka. Z dvanácti závodů na totožné trati se vytrvalcům počítalo osm nejlepších bodovaných umístění.

Od ledna vedl Tomáš Mocek (celkem sedm startů) z AC Pardubice, ale po posledním klání ho přeskočil svým šestým bodovaným startem, z čehož tři byly absolutní prvenství, Miloš Kratochvíl z Hvězdy SKP Pardubice. Tomáš to měl sice v kapse, ale zdraví mu nedovolilo v posledních dvou závodech nastoupit. Třetí skončil další Pardubák, orientační běžec, Tomáš Udržal.

V jednotlivých mužských kategoriích vyhráli do 34 let Tomáš Mocek, 35–44 let Miloš Kratochvíl, 45–54 let Petr Schaffer z Mlýnu Janderov, 55–64 let Karel Hausvater ze Slavie OB HK, 65–74 let Milan Vorel ze Slatiňan a nad 75 let Stanislav Doležal z BK Pardubice.

V ženách do 34 let je první Hana Jelínková z Třemošnice, 35–44 let vyhrála Jitka Kalná z Atletiky Chrudim a nad 45 let Zdeňka Bulvová z Chrasti u Chrudimi. Na malém okruhu vyhráli dospělácké kategorie, byly vypsány dle pohlaví, Jakub Zajíc ze Sokola Kolín a Michaela Lánová z Hradce Králové. Zajímavostí je, že i na malém okruhu dvakrát běžel letošní Mistr Monaka a dvakrát vyhrál.

Dále byly vypsány juniorské a žákovské kategorie, v nichž vyhráli sourozenci Ondřej (žáky) a Kateřina (juniorky) Chládovi z Turba Chotěboř. V žákyních na Monaku vyhrála letos neporažená Eliška Remarová z SK Chotěboř. Mezi juniory byl nejlepší Tomáš Gdula z Hvězdy SKP Pardubice.

Na bedně jsou i nejmladší pravidelní účastníci monackých klání pětiletá Michaela Jelínková a sedmiletý Jaromír Jelínek, oba Třemošnice, kteří shodně skončili mezi žáky a žákyněmi na třetím místě.