Slatiňany – Hradecký orientační běžec Petr Losman startoval sedmkrát na Vánoční Malé ceně Monaka a sedmkrát vyhrál. Kdyby zopakoval loňský čas 34:06 vyhrál by opět, ale letos byl o minutku a kousek horší. Doběhl s půlminutovou ztrátou na vítěze druhý.

„Věk nezastavíš“, konstatoval jeho otec s tím, že Petr bude příští rok veteránem (kategorie nad 35 let). Vítězství získal šestadvacetiletý Pavel Dymák z Hvězdy SKP Pardubice (34:52), který běžel na čele závodu od startu.

K závodu nastoupil rekordní počet závodníků. Celkem 249, z toho 164 běželo desítku a 85 si dalo trojku.

Losman se po startu pohyboval okolo čtvrtého místa, ale v koncovce vystupňoval tempo. Třetí doběhl Miloš Kratochvíl rovněž z Hvězdy.

Po prosincovém prvenství v Malé ceně Evy Novotné vyhrála i dnes orienťačka z hradecké Slavie Pavla Myslivcová, která doběhla v čase 45:03 na celkovém 61. místě. Druhá byla nejlepší veteránka Jitka Kalná za 46:07. Loňská vítězka a tehdy i vítězka B7 Kateřina Matrasová doběhla v poli poražených za 48:47.